איך להאריך את חיי הזר

איזה כיף לכם!

זה עתה זכיתם לקבל לכבוד יום ההולדת, חג, תינוק חדש במשפחה, או מכל סיבה אחרת - זר פרחים יפה. ברור ומובן שאתם רוצים לשמור עליו ססגוני וטרי וליהנות מיופיו, זמן ארוך ככל שניתן.
כולנו יודעים, כי זר פרחים טרי מוסיף שמחה וצבע לכל פינה, וכולנו גם יודעים כי זרי פרחים אינם מחזיקים לנצח נצחים. 

לפניכם מספר כללים שריכזנו עבורכם כאן בשושי רגעים של פרחים, ושיסייעו לכם להאריך את חיי הזר, כשהוא שומר על מלא תפארתו ועושה מה שזר פרחים יודע לעשות. לשמח אותנו ולהוסיף לווית חן לבית.

טיפים לשמירת זר פרחים

אגרטל

חפשו ומצאו את כלי הקיבול המתאים לזר היפה שזה עתה קבלתם. לא כל אגרטל מתאים לכל זר פרחים. ראשית וודאו שהוא נקי לחלוטין, אגרטל שאינו נקי עלול להכיל כמות חיידקים שתגרום לפגיעה בזר.

יש לוודא שיהיה מרווח בין הגבעולים, על מנת להעניק אוורור נכון לזר. שהאגרטל יהיה גבוה או נמוך מספיק, כך שיכיל כחצי או אפילו מעט יותר מאורך הגבעולים.

בחרתם אגרטל? יופי. שימו אותו לידכם בהיכון אבל ישנן עוד פעולות אותן כדאי שתבצעו.

חיתוך

בסכין נקי, חתכו באלכסון בין 2-3 ס"מ. הסיבה לחיתוך אלכסוני היא הגדלת שטח הגבעול שנמצא במים והאפשרות שלו לרוות. על הפעולה הראשונה הזו, כדאי לחזור מידי יומיים שלושה.

הסרת עלים - עלים הנמצאים מתחת למים, אינם מוסיפים יופי לזר הפרחים שלכם, מרגע בו הנחתם אותם באגרטל. להיפך, הם עלולים להירקב ומעבר לחוסר החינניות שבעלה רקוב, גם הריח הוא לא משהו.

מידי יום בדקו ועלה שנראה רפוי או נפול, הסירו – מאותה הסיבה ממש.

מים, לחות ומזון

כן, זה הזמן להשתמש באגרטל הנקי שהמתין עד עכשיו בסבלנות. פרחים זקוקים ללחות קבועה, בלי מספיק מים הם לא יחזיקו מעמד. מלאו את האגרטל, בערך עד שני שליש, במי ברז נקיים בטמפרטורת החדר והמתינו מעט כדי שלא תשארנה בועות אוויר.

אחת למספר ימים, החליפו את המים באגרטל. ישנן פעמים בהן מצרפים בחנות או במשתלה שקיק מזון פרחים להוסיף למים, הוסיפו אותה וערבבו היטב את המים לפני שאתם מוסיפים את הפריחה.

במקרים בהם לא צורפה שקית שכזו, או אחרי שהחלפתם מים להלן מספר טיפים לתחליפים אותם ניתן להוסיף למי האגרטל:- 

  1. סוכר בתחתית 
  2. כף חומץ תפוחים וסוכר 
  3. מעט אבקת סודה לשתייה
  4. אלכוהול כמו למשל וודקה
  5. סודה. כן, הסודה הזו שאתם שותים, רבע כוס סודה למים הטריים והפרחים שומרים על רעננות למשך כעשרה ימים עד שבועיים.

מקרר

אם תשימו כל לילה את זר הפרחים שלכם במקרר, ישנם סיכויים שהוא יחזיק אפילו שבועיים. 

זה נשמע קצת מופרך, יש בזה גם לא מעט טרחה ולמי יש כל כך הרבה מקום במקרר בכלל, אבל מאחר ואנחנו משתדלים לתת לכם את מירב הטיפים אנחנו מצרפים גם את זה. 

מיקום

כדי לשמור את זר הפרחים רענן לאורך זמן יש למקמו במקום מאוורר היטב ומואר, אך ללא שמש ישירה, או חום גבוה.

שימו לב, לא כל הפרחים ולא כל הזרים דורשים טיפול זהה

ישנם פרחים שכדאי לטפל בהם בצורה מעט שונה. להלן מספר דוגמאות ולצדן טיפים נוספים.

וורדים ופרזיות

הסירו את עלי הכותרת החיצוניים (רק אותם) כשאתם מקבלים את הזר.

צבעונים

אוהבים שרק חלקו הקטן של הגבעול טובל במים. לכן שימו אותם באגרטל בו גובה המים לא יהיה יותר מרבע האגרטל (אפשר אפילו פחות) וכמובן עקבו אחרי כמות המים מידי יום. הצבעונים "הולכים בעקבות האור" על מנת שלא יתכופפו וישמרו על מראה זקוף, סובבו מידי יום את האגרטל.

שושן צחור

לא תמיד נפתחים כל פרחי הזר באותו זמן. כדאי לגזום את ראשי השושן הנבולים נמוך ככל האפשר על הגבעול, כדי לאפשר אוורור טוב ולתת לבאים בתור להיפתח.

אלה היו טיפים לשמירת זר הפרחים. כפי שאתם רואים, עם מעט הכנה נכונה מראש ותשומת לב קלילה, תוכלו להמשיך וליהנות מזר הפרחים שקבלתם לאורך זמן.

מגזין כתבות

הצג הכל

שושי משלוחי פרחים ומתנות
מה תרצה לשלוח היום?

הצג הכל