השפעת פרחים ועציצים על האווירה הביתית

האם מצאתם את עצמכם אי פעם מהרהרים מהי ההשפעה שיש לנוכחות צמחים או זרי פרחים, בביתכם? 

למרות שהמחשבה העניינית המיידית נעה לכיוון האסתטיקה והנוי בלבד, הרי שלנוכחותם של צמחים ופרחים השפעה שמעבר לעיצוב והאסתטיקה, והיא גולשת לכיוון הרווחה הנפשית האישית ותורמת רבות לאווירה הכללית שבביתכם.

איזו השפעה יש לפרחים וצמחים על האווירה בבית?

טיהור האוויר

אל תטעו, אנחנו מודעים מודעות רבה לקסמו של זר פרחים בחדר, או ליופיו של צמח רב עלים בתוך מיכל יפה, אבל האם ידעתם שמעבר לקסם החזותי המדובר, צמחים ופרחים מטהרים את האוויר שאנו נושמים?

הפרחים והצמחים, באמצעות תהליך הפוטוסינתזה יכולים לסנן רעלים הנמצאים בסביבה הביתית שלנו, וכך יוצרים עבורנו, לטובת בריאותנו, סביבה נקייה ורעננה יותר. 

מהי הפוטוסינתזה? הפוטוסינתזה היא תהליך, המבוצע על ידי רוב הצמחים והפרחים הירוקים, שיוצר את מזונם ומבטיח את האיזון האטמוספרי שלנו. זהו תהליך ביוכימי שבו קולטים צמחים פחמן דו חמצני מהאטמוספרה ומים מהאדמה לשם יצור מזון (סוכרים) עבור עצמם וכל זאת בעזרתו האדיבה של אור השמש. לאורך תהליך הפוטוסינתזה מפיקים ופולטים הצמחים חמצן. ואנחנו, כידוע, זקוקים לחמצן כדי לחיות.

הצמחים והפרחים שאנחנו מגדלים בביתנו, או מארחים באגרטל על שולחננו, מנצלים את אור השמש גם אם הוא מועט, החודר דרך חלון הבית, ומשחררים חמצן - תוך ספיגת פחמן דו חמצני, וזו דרכם לשפר את האטמוספירה הביתית, כשהם משפרים משמעותית את איכות האוויר ושומרים עבורנו על סביבה ביתית בריאה.

ויסות הלחות

צמחי הבית משחררים לאוויר כ-97% מהמים שהם סופגים וכך מווסתים את רמת הלחות בבית.

תכונה זו שלהם חשובה עוד יותר בסביבות יבשות במיוחד או לעת חורף, כשאנחנו מפעילים מזגנים ואמצעי חימום נוספים שגורמים לאוויר להתייבש.

חשיבות לחות האוויר בבית - לחות האוויר מתייחסת לכמות אדי המים באוויר, והיא בעלת השפעה ממשית על בריאותנו ועל תחושת הנוחות והרווחה. לחות נמוכה מידי עלולה לגרום לעור יבש, לגירוי בחלל הגרון והאף ולשפתיים יבשות.

לחות גבוהה מידי עלולה ליצור כר גידול לעובש ולאלרגנים מסוימים. כלומר שמירה על רמת לחות אופטימלית תשמור על בריאותכם ובריאות יושבי הבית.

שיפור מצב הרוח הכללי

מחקרים הראו שנוכחות פרחים וצמחים, בחלל הבית וגם בחללי עבודה, עשויה להפחית מתח וחרדה, תוך כדי כך שהיא משפיעה על שיפור מצב הרוח והפרודוקטיביות.

מחקרים נוספים הצביעו על כך שאנשים עם דיכאונות וחרדות דיווחו על הקלה משמעותית במצבם, "רק" מפני שקבלו זר פרחים. מכל אלה ניתן להבין שנוכחות צמחים בסביבה מסייעת להפחתת מתח, חרדה ודיכאון, ליצירת או הגברת תחושות של רוגע, נינוחות וסיפוק כללי.

נוכחותם של צמחים יכולה לגרום לסביבה הביתית - להיראות שלווה ומסבירת פנים.

השפעה נוספת יש לעצם הטיפול בפרחים ובצמחים שבביתכם. בין אם מדובר במספר צמחים בודד ובין אם מדובר בכמות מרשימה של פרחים, העיסוק בסידור הפרחים, בהשקיית הצמחים, קטימת עלה צהוב וטיפוח הצמחים מביאות לתחושת חיבור עם הטבע ותורמים לרווחה הנפשית, תרומה משמעותית.

סיכום

תרומתם של פרחים וצמחים בבית היא הרבה מעבר ליופי.החל בטיהור האוויר ווויסות הלחות וכלה בשיפור מצב הרוח.

פרחים וצמחים הופכים את הסביבה הביתית שלנו לבריאה ומאושרת יותר.

כאן בשושי רגעים של פרחים נשמח להשרות אווירה חיובית ומזמינה בביתכם עם מגוון זרי פרחים מעוצבים ובמשלוחים מהירים :)

מגזין כתבות

הצג הכל

שושי משלוחי פרחים ומתנות
מה תרצה לשלוח היום?

הצג הכל