פסטיבלי פרחים מרחבי העולם

האהבה לפרחים וצמחים חוצה יבשות וימים. זו כנראה הסיבה בגללה תפסו פסטיבלי הפרחים מקום מיוחד בלבם של אנשים ברחבי העולם. פסטיבלי הפרחים, המתקיימים באזורים שונים בעולם,  מספקים לנו מפגש מרגש ומרתק עם יצירות הטבע, תוך שהן מוצגות בתצוגות עשירות ומיוחדות.

ניחוחות, צבעים וסגנונות שונים החל מזרים מסורתיים וכלה בפיסול בפרחים. אמנם, לכל אחד מהפסטיבלים ישנם הכללים, המנהגים והמסורות שלו, אך מטרתם המשותפת היא מתן הזדמנות לחגוג את היופי, המגוון והססגוניות של הטבע, לצד פרץ היצירתיות של האדם.

ההיסטוריה של פסטיבלי הפרחים

ההיסטוריה של פסטיבלי הפרחים מתחילה אי שם בתרבויות עתיקות בנות מאות בשנים. פרחים היו לא אחת קשורים בהקשרים שונים לטקסי פולחן. פרחים שונים שמשו כסמלים לפוריות, להתחדשות, לסימני אבלות ועוד. לקראת הטקסים השונים, בתרבויות העתיקות, היו אנשים מתכנסים ויחד מלקטים פרחים לשם יצירת זרים כמתת לאלים השונים.

כבר ביוון העתיקה חגגו באתונה לכבוד דיוניסוס והאביב את חג האנתסטריה המתייחסת למילה "פרח" שלושה ימים של חגיגת התחדשות כאשר אחד משלושה הימים מוקדש כולו לפרחי האביב. 
מהעת החדשה ידוע כמובן פריחת עץ הדובדבן שביפן.

עם חלוף השנים הפכו פסטיבלי הפרחים לאירועים גדולים ועצומים, שמטרתם הייתה לא רק טקסית או לשם חגיגה לעיניים, אלא גם לקידום הכלכלה המקומית, יצוא ויבוא של זני פרחים ופקעות, שווקים בינלאומיים עתירי ממון וכמובן המקום המושלם לחובבי הגננות, לאדריכלי הנוף והאומנים השונים ולתת במה לפרץ היצירתיות הנובע כתוצאה מהמפגש בינם לבין ססגוניותו של הטבע.

פסטיבלי פרחים מומלצים במיוחד

תערוכת הפרחים של צ'לסי

לונדון, בריטניה תערוכת פרחים זו התקיימה לראשונה לפני כ 110 שנים ומאז מתקיימת מידי שנה בחודש מאי. בתערוכה מציגים עיצובי גן חדשניים, פריחות נדירות וטכניקות גינון חדשניות. התערוכה מושכת אליה מבקרים מכל העולם ומתקיימת בבית החולים המלכותי של צ'לסי שבלונדון.

מצעד הוורדים

פסדינה, קליפורניה - מצעד הוורדים, התחיל את דרכו בשנת 1890 ומטרתו הראשונית הייתה להציג לעולם את הייחודיות של פרחי הוורד החורפיים של קליפורניה. הפסטיבל נערך מדי שנה ב-1 בינואר, הוא אחד מפסטיבלי הפרחים הייצוגיים ביותר בעולם, מושך אליו מיליוני מבקרים ואפילו משודר ברחבי העולם.

פסטיבל הצבעונים בהולנד

הולנד, היא ביתם של גני קוקנהוף המפורסמים המשתרעים על פני 32 דונמים ומתעוררים לחיים בצבעוניות בלתי נתפסת כשמיליוני פרחי צבעוני פורחים בעת ובעונה אחת בחודשי הפריחה מאי ויוני. בעת ביקור במקום ניתן לשלב שיט לאורך התעלות וליהנות ממופעי תרבות שונים.

פסטיבל זמן הצבעוני

פסטיבל Tulip Time, חוגג את המורשת ההולנדית ואת בוא האביב עם למעלה משישה מיליון צבעונים. הפסטיבל מתקיים במקום יחיד, במשך 8 ימים בחודש מאי, ניתן לראות צבעונים ללא תשלום בגנים ציבוריים ולאורך רחובות מרכז העיר.

שטיח הפרחים

בריסל, בלגיה - שטיח פרחים באורך 70 מ' וברוחב 24 מ'. 1,680 מ"ר של  ביגוניה, דליות, דשא ועוד, המורכב על ידי 100 מתנדבים תוך כשש שעות. הפעם הראשונה בה הוצג שטיח הפרחים הייתה ב 1971. החל מ 1986, בסוף השבוע שקרוב ל 15 באוגוסט אחת לשנתיים, הוא מציג בגראנד פלייס.

פריחת הדובדבן

טוקיו, יפן - פסטיבל פריחת הדובדבן ( hanami ) מתקיים ברחבי יפן ובמקומות רבים אחרים ברחבי העולם. פסטיבלי פריחת הדובדבן תלויים במועד פריחת עצי הדובדבן שפורחים רק לזמן קצרצר של עד שבועיים. הם עשויים להפתיע במועד פריחתם ולכן תחנות החדשות היפניות עוקבות ומדווחות על "תחזית הפריחה" (sakura zensen). 

פסטיבל פריחת הדובדבן הלאומי

וושינגטון די.סי., ארה"ב – חגיגה בת שלושה שבועות, ממחצית מרץ ועד מחצית אפריל. אירועים שונים בכל רחבי העיר לכבוד שיא פריחת הדובדבן בבירת ארצות הברית.

לסיכום

לפסטיבלי הפרחים היסטוריה עשירה והם בעלי תפקיד בקהילה, בקרבת האדם לטבע וכמובן תפקיד כלכלי.

במהלך פסטיבלי הפרחים השונים ישנם מיצגים, מופעי אומנות, מפגשים בין חובבי גינון ועוד. ברחבי העולם מתקיימים מידי שנה פסטיבלי פרחים רבים מיני ספור. הבאנו לפניכם כמה מהם, אך חיפוש קליל יוכל להפנות אתכם לפסטיבלים המיוחדים הללו בכל אחת מהיבשות.

נכתב באהבה על-ידי צוות שושי רגעים של פרחים

מגזין כתבות

הצג הכל

שושי משלוחי פרחים ומתנות
מה תרצה לשלוח היום?

הצג הכל